۱۹ام، مهر ۱۳۹۴

www.roozevasl.com
telegram: @roozevasl

همزمان با فرا رسیدن ایام عزاداری سید و سالار شهیدان، سیدعبدالله فاطمی‌نیا خطیب نامدار و استاد اخلاق و مورخ اسلامی در خبرگزاری فارس فارس حضور یافت.

وی در این دیدار صمیمی درباره نحوه برگزاری مجلس عزاداری امام حسین(ع) به ایراد سخن پرداخت و درباره بهترین عمل معرفتی در این ایام محرم و صفر توصیه کرد که عزاداران امام حسین(ع) قبل از ورود به مجلس روضه این فراز زیارت اربعین که توسط امام صادق(ع) بیان شده را بخوانند و زمزمه کنند: «وَبَذَلَ مُهْجَتَهُ فیکَ لِیَسْتَنْقِذَ عِبادَکَ مِنَ الْجَهالَهِ»؛ جان خود را در راه تو داد؛ تا بندگانت را از (گرداب) جهالت و نادانی و سرگردانی (در وادی) گمراهی برهاند.

این استاد اخلاق با بیان اینکه نهضت امام حسین(ع) نهضت علمی بوده است، خطاب به جوانان گفت: هر کجا علم و دانش دیدید نماینده امام حسین(ع) و هر کجا جهل و نادانی دیدید نماینده یزید است، چرا که امام حسین(ع) برای اینکه مردم را از نادانی برهاند، جان خود را فدا کرد.

فاطمی‌نیا با اشاره به مردمی بودن عزای حسینی، این گونه مراسم را مختص شیعه دانست و ابراز داشت: برای برگزاری هر راهپمایی نیاز به یک نهاد و سازمان و ستاد است، در حالی که برای اقامه عزای عاشورای حسینی در جهان نیازی به این امر نیست و دسته‌های عزاداری به صورت خودجوش راه می‌افتد و همه این‌ها به خاطر ابراز ارادت به سلطان عشق است.

نظري بگذاريد